ROBOTAMİ Junior ile gerçek hayatı deneyimleyin!

Published by Şahin Yağlı on

Robotami Junior Nedir?

Robotami Junior kendine özgü parçaların bir araya getirerek modeller tasarımlar oluşturabildiğimiz bir settir. Lego We-Do setine çok benzeyen bir yapısı vardır.

Robotami Setinde neler var?

Robotami içerisinde Kontrol parçası, motorlar, dişliler, sensörler ve model oluşturmamız için parçalar var.  Robotaminin kontrol parçası ile bu parçanın içinde bulunan 7 farklı program sayesinde oluşturduğumuz modellere,robotlara hareket özelliği katar. Eğitimde önemi büyük olan lego setleri ile öğrenciler hayal ettikleri robotları tasarlayabilir.

Robotami Eğitim için neden önemli? 

Eğitimde yeni bir hareket olan ülkemizde yeni başlanan STEM ile öğrenciler Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarını birleştirerek üretkenliklerini, yeteneklerini geliştiriyor. Robotami Junior ile de STEM hareketini bir adım öteye taşıyarak STEAM hareketine dönüştürüyoruz.  Sanat alanınıda derslerimize dahil ettiğimiz bu setle öğrencilerimiz çark sistemlerini,motorları, dişlileri  ve diğer parçaların birbirleri ile ilişkisini kurarak, düşünerek  hayal ederek kendilerine özgü tasarımlarını, robotlarını yapabiliyorlar. Çocuklar için eglenceli bir set olan ROBOTAMİ onların STEAM alanlarında yeteneklerini geliştiriyor.

 

 

Loading