4.Sınıf Öğrencilerimin Scratch Cup Başarısı

Şahin Yağlı tarafından tarihinde yayınlandı

SCRATCH CUP BÜYÜK FİNALİNDE “EN İYİ KOD YAPISI ÖDÜLÜ” TED KOCAELİ KOLEJİNDE!

TED Kocaeli Koleji İlkokulu 4.Sınıf öğrencilerimiz, Ali Ege Tantan ve Mete Başar Özel, Scratch uygulamasında geliştirdikleri oyun ile final turunda büyük bir başarı göstererek 8-10 yaş kategorisinde “En İyi Kod Yapısı” ödülünü aldılar.

QNB Finansbank ve Habitat derneğinin organize ettiği “Temiz Enerjim, Benim Enerjim” teması ile gerçekleştirilen yarışmaya toplamda 836 takım ve 1096 proje katıldı. Scratch programlama diliyle gerçekleştirilen yarışmada, öğrencilerimiz özgün fikirleri ve mükemmel kodlama becerileri sayesinde, geliştirdikleri oyun ile finale kalan 5 takım arasına girmeyi başardı.

Bu yolculukta öğrencilerimize yol gösteren Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretmenimiz ve Zümre Başkanımız Sayın Şahin Yağlı’yı, öğrencilerimiz Mete Başar Özel ve Ali Ege Tantan’ı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
TED Kocaeli Koleji olarak, öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerine ve bilimle teknolojiyi birleştirmelerine olanak sağlamaya devam edeceğiz. Gençlerimizi ileri teknolojiye yönlendirmek ve geleceğin inovasyonunu şekillendirmekten gurur duyuyoruz!


1 yorum

Mete Başar Özel · 12 Temmuz 2023 08:35 tarihinde

😀

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir